Paulina Kłos-Wojtczak

Obrazek użytkownika Paulina Kłos-Wojtczak

Obecnie kończy doktorat z neurobiologii (Uniwersytet Łódzki), podczas którego dokonywała rejestracji populacji neuronów związanych z rytmem theta z okolic tylnego podwzgórza. Ponadto prowadzi badania nad efektem stymulacji nerwu błędnego w procesach konsolidacji pamięci w formacji hipokampa. Magister Biotechnologii Medycznej (Uniwersytet Medyczny w Łodzi) i Biologii Eksperymentalnej (Uniwersytet Łódźki). Redaktorka magazynu popularnonaukowego „Świat Mózgu”.

W wolnym czasie prowadzi bloga książkowego, na którym dzieli się z czytelnikami wrażeniami z przeczytanych lektur (nie tylko tych stricte naukowych). Nie lubi się z latem i upałami, dlatego głęboko wierzy w to, że ma w sobie coś z Finki. Odbyła już dwa staże naukowe w Helsinkach (2012 i 2017) i od 3 lat szlifuje język fiński. Głęboko wierzy w to, że kiedyś zamieszka w uroczym domku z daleka od cywilizacji gdzieś w środkowej Finlandii. Miłośniczka zwierząt i natury. Posiada humorzastego kota o wdzięcznym imieniu Gniewoszek.

Artykuły autora

Przezczaszkowa stymulacja prądem nadzieją w walce z objawami schizofrenii

Dodano 08/04/17 przez Paulina Kłos-Wojtczak w kategorii Doniesienia naukowe
Przezczaszkowa stymulacja prądem nadzieją w walce z objawami schizofrenii

W maju bieżącego roku na łamach prestiżowego czasopisma ”Brain” przedstawiono nowatorskie badana ukazujące możliwość leczenia schizofrenii poprzez nieinwazyjną, przezczaszkową stymulację prądem. Dr Natasza D.