Małgorzata Krawczyk

Obrazek użytkownika Małgorzata Krawczyk

Kończy studia z dziedziny psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie realizowała dwie specjalizacje: neuropsychologię kliniczną i psychoterapię. Zawodowo związana z trzecim sektorem. Naukowo zainteresowana przede wszystkim psychopatologią (ze szczególnym uwzględnieniem zaburzeń osobowości), neuropsychiatrią, przetwarzaniem informacji bólowych i sensorycznych, a także możliwościami wykorzystania metod pracy z ciałem w nowoczesnej terapii zaburzeń. W wolnych chwilach praktykuje jogę, jeździ na rowerze, uczy się (ze zmiennym skutkiem) niderlandzkiego i programowania, słucha Joanny Newsom i próbuje przekonać kogo się da, że czytanie jest uniwersalnym środkiem na wszelkie bolączki ludzkości.  

Artykuły autora

Co mówi nam korelacja i co tak naprawdę odkrywają amerykańscy naukowcy?

Dodano 09/23/17 przez Małgorzata Krawczyk w kategorii Neuropsychologia
Co mówi nam korelacja i co tak naprawdę odkrywają amerykańscy naukowcy?

Czy moc generowana przez elektrownie jądrowe w USA jest przyczyną utonięć w basenie, a rosnąca liczna prawników w Portoryko - powodem coraz częstszych śmierci na skutek wypadnięcia z własnego łóżka (także w USA)?

Syndrom Rain Mana?

Dodano 08/30/17 przez Małgorzata Krawczyk w kategorii Neuropsychologia
Syndrom Rain Mana?

Niewiele jest bardziej „medialnych” zaburzeń niż autyzm i zespół Aspergera. Pomijając filmy i książki bezpośrednio dotyczące tematyki zaburzeń ze spektrum (takie jak np.

Problem z procentami?

Dodano 08/06/17 przez Małgorzata Krawczyk w kategorii Neuropsychologia
Problem z procentami?

Większość Czytelników i Czytelniczek w którymś momencie swojego życia natknęła się pewnie na popularne twierdzenie, jakoby ludzie powszechnie wykorzystywali jedynie 10% powierzchni mózgu.

Prawy do lewego... Mit dominującej półkuli

Dodano 07/27/17 przez Małgorzata Krawczyk w kategorii Neuropsychologia
Prawy do lewego... Mit dominującej półkuli

Jakiś czas temu media społecznościowe zalała fala testów pozwalających na sprawdzenie, która półkula mózgu – prawa czy lewa – jest u wypełniającej osoby półkulą dominującą.

„Olej kokosowy – świetny do smażenia, leczy Alzheimera”.

Dodano 06/18/17 przez Małgorzata Krawczyk w kategorii Doniesienia naukowe
„Olej kokosowy – świetny do smażenia, leczy Alzheimera”.

Tytułowe zdanie nie jest wbrew pozorom fragmentem koszmaru neuropsychologa, tylko jednym z wielu wyników, którymi dr Google odpowiada na pytanie „Czy olej kokosowy leczy Alzheimera?”.

Co z tą fazą REM?

Dodano 05/14/17 przez Małgorzata Krawczyk w kategorii Doniesienia naukowe
Co z tą fazą REM?

Połączenie twardej nauki i zabawnych filmików wydaje się nie lada wyzwaniem.