Marta Marciniak

Obrazek użytkownika Marta Marciniak

Doktorantka na Uniwersytecie Zuryskim, w grupie Eksperymentalnej Psychopatologii i Psychoterapii. Ukończyła studia magisterskie z psychologii i kognitywistyki oraz licencjackie z filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Odbywała staże w warszawskim Instytucie Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego (2015-16), na ETH w Zurychu (2016) oraz w szwedzkim Karolinska Institutet (2017). Członkini  Collegium Invisibile i przewodnicząca zarządu w roku akademickim 2016/17 .

Jej zainteresowania badawcze - a tym samym projekt doktorancki - skupiają się na eksplorowaniu dynamicznych faktorów rezyliencji i tworzeniu aplikacji moblilnych mających poprawiać odporność na stres.

Artykuły autora

Prozodia - czy prawa półkula ma wpływ na to, co i jak mówimy?

Dodano 08/04/19 przez Marta Marciniak w kategorii Neuropsychologia
Prozodia - czy prawa półkula ma wpływ na to, co i jak mówimy?

Większość z czytelników zapewne słyszała o rozróżnieniu komunikacji na werbalną i niewerbalną. Komunikacja werbalna opiera się na języku mówionym; komunikacja niewerbalna  dotyczy komunikacji pozasłownej, czyli gestów, postawy ciała, czy mimiki.

Jak LSD wpływa na naszą koncentrację?

Dodano 11/06/17 przez Marta Marciniak w kategorii Doniesienia naukowe
Jak LSD wpływa na naszą koncentrację?

Dietyloamid kwasu D-lizergowego, znany też jako LSD, jest popularną substancją psychoaktywną.

Burza mózgów na Uniwersytecie Warszawskim – relacja z konferencji Brainstorm 2.0

Dodano 11/06/17 przez Marta Marciniak w kategorii Konferencje

4 listopada 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się druga już edycja konferencji Brainstorm organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Neuropsychologii i Psychofizjologii, również po raz drugi nasz portal był partnerem medialnym tego wydarzenia.

Zabierz babcię na dyskotekę, czyli jak taniec wpływa na mózg seniora

Dodano 09/11/17 przez Marta Marciniak w kategorii Doniesienia naukowe
Zabierz babcię na dyskotekę, czyli jak taniec wpływa na mózg seniora

Od czasów premiery „Tańca z Gwiazdami” zauważamy w Polsce coraz większe zainteresowanie tańcem. Szkoły tańca wyrastają jak grzyby po deszczu, są dostępne w każdym większym i mniejszym mieście. Tańczą przedszkolaki, uczniowie, dorośli, a także coraz częściej seniorzy.

Na zdrowie! Czy alkohol może wpływać pozytywnie na nasz mózg?

Dodano 09/01/17 przez Marta Marciniak w kategorii Doniesienia naukowe
Na zdrowie! Czy alkohol może wpływać pozytywnie na nasz mózg?

Któż z nas nie słyszał dobrych rad dotyczących spożywania alkoholu? Nie powinno się go pić, bo jest niezdrowy, zaburza jasność myślenia, to puste kalorie, a gdy wypijemy go za dużo – uniemożliwia normalne funkcjonowanie kolejnego dnia. Alkohol to wciąż temat kontrowersyjny.