Będziemy mieli możliwość poznania podstaw funkcjonowania ludzkiego mózgu oraz najnowszych technologii wykorzystywanych w odkrywaniu jego niezwykłości. Wspólnie zastanowimy się nad codziennym życiem osób dotkniętych zaburzeniami ośrodkowego układu nerwowego i nad możliwymi formami pomocy dla nich.
Konferencja IV Wrocławskie Dni Mózgu 2016 dotyczyć będzie najnowszych trendów teoretycznych i badawczych w problematyce neuronauk. Wykłady będą poświęcone takim tematom jak neuropsychologia kliniczna, neuropsychologia poznawcza, neurokognitywistyka, neurologia, neurolingwistyka. W programie konferencji przewidziane są warsztaty (dotyczące min. metod neuroobrazowania mózgu i sposobów jego wykorzystywania do badania funkcji ludzkiego mózgu). Usłyszymy m.in. wpływie muzyki na mózg, psycholingwistyce, sposobie odbierania wrażeń estetycznych oraz o wnioskach z badań nad pamięcią i wrażliwością węchową osób niewidomych.
Wykłady prowadzone będą przez aktywnie działających w dziedzinie psychologii, neuropsychologii i neurobiologii naukowców i badaczy. Wśród prelegentów znajdują się m.in.: prof. Piotr Francuz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dr hab. Grzegorz Żurek profesor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr Agnieszka Sorokowska z Uniwersytetu Wrocławskiego, dr Amelia Golema z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, przedstawiciele Centrum Spotkań kierowanego przez prof. Joannę Rymaszewską z Zakładu Psychiatrii Konsultacyjnej i Badań Neurobiologicznych Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, przedstawiciele Kliniki Leczenia Jąkania prowadzonej przez mgr Ewę Galewską i inni.
Dodatkowo w programie przewidziane są warsztaty dotyczące m.in. metod neuroobrazowania mózgu, percepcji ciała w wirtualnej rzeczywistości oraz metod pracy z osobami z problemem jąkania. Uczestnicy będą mieli okazję zdobyć wiedzę na temat tego jak pomóc osobom cierpiącym na chorobę Alzheimera oraz jak polepszyć funkcje poznawcze osób z otępieniem.
Mamy również przyjemność poinformować, że pozytywnie zrecenzowane artykuły prelegentów konferencji zostaną opublikowane w czasopiśmie Polish Journal of Applied Psychology, którego redaktorem naczelnym jest dr hab. Bożena Janda Dębek, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.
Chęć biernego uczestnictwa w wydarzeniu prosimy zgłaszać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, do którego link znajduje się poniżej. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma zaświadczenie biernego uczestnictwa w konferencji.
Link do formularza zgłoszeniowego dla biernych uczestników konferencji: https://docs.google.com/forms/d/1BU sfHn61k0OuNnHGKUqzhhRKK64lvuKCQ1RcVQFmbM/viewform
Zapraszamy również do śledzenia najnowszych informacji dotyczących konferencji na fanpage’u oraz stronach: http://dnimozgu.uni.wroc.pl/
https://www.facebook.com/dnimozguwroclaw/
Serdecznie zapraszamy
Koło Naukowe Psychologii Klinicznej Psyche
Koło Naukowe Psychologii Poznawczo-Behawioralnej VR4Health
|
|
|
|