Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, Warszawa Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego (PTBUN), Komitet Neurobiologii PAN oraz Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego zapraszają do wspólnego udziału w ulubionym święcie pasjonatów neuronauki – czyli w Światowym Tygodniu Mózgu!
„Mózgowych“ atrakcji i naukowych wrażeń z okazji tego święta z pewnością nie zabraknie w Instytucie Nenckiego, którego udział w ramach Tygodnia Mózgu w Warszawie to już TRADYCJA!
Tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu odbędzie się w dniach 12 – 17 marca. Tym razem hasłem przewodnim części wykładowej wydarzenia będzie „MŁODY MÓZG“.
Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można poznać podczas WYKŁADÓW, wygłoszonych podczas pierwszych pięciu dni (12-16 marca, godz. 17.00) przez wybitnych specjalistów z dziedziny szeroko rozumianej neuronauki.
Ostatni dzień wydarzenia – sobota, to od lat cieszący się dużą popularnością i zainteresowaniem Dzień Interaktywnych Pokazów. W tym roku podzielony został na trzy różne sekcje (wszystkie odbędą się 17 marca w godz.: 11.00 – 15.00):
1. Dzień mózgu dla najmłodszych
To pokazy, gry i eksperymenty dla dzieci w wieku 5-15 lat (i nie tylko!).
2. Jak wygląda mózg z zewnątrz i od środka
To wystawa pokazująca, czym różnią się między sobą mózgi różnych zwierząt i jak wyglądają pod mikroskopem.
3. Nowoczesne technologie w badaniach ludzkiego mózgu
Na uczestników czekać będzie wiele technologicznych atrakcji, między innymi: wirtualna rzeczywistość (Neurodevice), EEG (Pracownia Psychofizjologii IBD), Interfejs Mózg-Komputer (BrainTech), czy nowoczesny program neurorehabilitacyjny Neuroforma (Titanis).
ZAKOŃCZENIE (17 marca, godz. 15.30)
Tydzień Mózgu zakończony zostanie UNIKATOWYM POKAZEM FILMU „PHOTON“, który zabierze uczestników w artystyczną podróż od początków istnienia wszechświata i materii, przez ewolucję życia, w tym ewolucję możliwości mózgu, aż po wizję przyszłości.
Po projekcji organizatorzy zapraszają do udziału w dyskusji z twórcą filmu Normanem Leto.
|
|
|
|