Szpital Powiatowy im. Błogosławionej Siostry Elżbietanki Marii Merkert

Adres: 
Nysa, 48-300 Nysa, ul. Bohaterów Warszawy 34
Telefon: 
77 408 79 60
Godziny otwarcia: 
Typ: 
szpital

Oddział Neurologiczny z Poddziałem Udarowym w Nysie świadczy usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób oraz profilaktyki: chorób naczyniowych w ramach programu POLKARD w tym dożylnego leczenia trombolitycznego, chorób pozapiramidowych, między innymi - Choroby Parkinsona, chorób neurozwyrodnieniowych i otępięnnych, między innymi- Choroby Alzheimera, chorób demielinizacyjnych między innymi- Stwardnienia Rozsianego, w programie leczenia immunomodulującego SM, guzów układu nerwowego, padaczki i utrat przytomności, bólów i zawrotów głowy, padaczki i utrat przytomności, chorób obwodowego układu nerwowe i złącza nerwowo- mięśniowego, zespołów bólowych kręgosłupa oraz chorób rdzenia kręgowego.
W ramach diagnostyki wykonujemy badania: RTG, tomografii komputerowej, rezonansu zagnetycznego, USG doppler naczyń dogłowowych, EEG, EMG, Ekg i Ekg Holter, nakłucie lędźwiowe, badania morfologiczne, biochemiczne i immunochemiczne krwi i płynu mózgowo-rdzeniowego. 

Najnowsze

Niebezpieczny udar słoneczny

Dodano 08/14/19 przez Paulina Kłos-Wojtczak w kategorii Neuropsychologia
Niebezpieczny udar słoneczny
Zmiany klimatu są dziś tak widoczne, że nie da się ich negować. Z roku na rok odnotowuje się coraz wyższe średnie roczne temperatury. Szczególnie niebezpieczne są letnie dni, w których trakcie temperatura może sięgać nawet ponad 40°C. W taką pogodę o udar słoneczny nietrudno. A jest on jedną z...