Natalia Walicka

Obrazek użytkownika Natalia Walicka

Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja neuropsychologia) oraz dziennikarstwa – również na UW. Pasję do neuropsychologii odkryła w sobie na studiach. Chciałaby popularyzować tę dziedzinę w Polsce. Szczególnie interesują ją zaburzenia neurodegeneracyjne oraz zaburzenia neuropsychologiczne w psychiatrii i w neurochirurgii. Obecnie rozwija się jako dziennikarz. Z natury wrażliwa i uparta. Kocha balet, muzykę jazzową oraz włoską kuchnie.

Artykuły autora

Jak zostać liderem, czyli dla kogo ten chleb?

Dodano 01/26/19 przez Natalia Walicka w kategorii Doniesienia naukowe
Jak zostać liderem, czyli dla kogo ten chleb?

Przeglądając portale biznesowe czy obserwując wystąpienia na konferencjach, można wywnioskować, że liderzy są potrzebni wszędzie. Osoba, która podejmuje decyzje, musi być obecna na każdym poziomie społeczeństwa. Jak to się dzieje, że w danej grupie ktoś zostaje liderem?

Hormony a religijność

Dodano 11/04/18 przez Natalia Walicka w kategorii Doniesienia naukowe
Hormony a religijność

Hormony mają wpływ na nasze zachowania i odczuwane emocje. Można odnieść wrażenie, że znacznie częściej mówi się o tym, wspominając o kobietach.

Sposób na niską samoocenę? Poczuć się jak Einstein!

Dodano 07/27/18 przez Natalia Walicka w kategorii Doniesienia naukowe
Sposób na niską samoocenę? Poczuć się jak Einstein!

Wirtualna rzeczywistość coraz częściej wykorzystywana jest w nauce. Czy może przynieść przełom w badaniach nad samooceną i uprzedzeniami?