Centrum Medyczne ZDROWE DZIECKO

Adres: 
Kielce, ul. Klonowa 55/33, III Piętro 25-553
Telefon: 
+48 731 21 00 00
Godziny otwarcia: 
poniedziałek-piątek: 9:00-20:00
Typ: 
poradnia

Poradnia Neurologiczna w CM ZDROWE DZIECKO zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem zaburzeń i chorób układu nerwowego u dzieci i młodzieży. Do schorzeń neurologicznych zalicza się zarówno choroby centralnego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego), jak również choroby nerwów obwodowych.
Choroby układu nerwowego mogą się rozwijać jako schorzenia pierwotne (wywołane wadami rozwojowymi) lub wtórne (towarzyszące innym schorzeniom, których ognisko pierwotne niejednokrotnie mieści się poza układem nerwowym).

Konsultacje neurologiczne konieczne są też w sytuacjach zaburzeń zachowania. Dzięki diagnozie neurologicznej oraz współpracy neurologa i psychiatry określa się przyczyny wystąpienia określonych trudności i diagnozuje – czy są one wynikiem schorzeń uszkadzających układ nerwowy (domena neurologa), czy biochemicznych zaburzeń funkcjonowania mózgu (domena psychiatry).

W Naszej Poradni przyjmujemy pacjentów z chorobami i zaburzeniami rozwoju obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego.

Najnowsze

Halucynacje wzrokowe wszczepione w mózg mys...

Dodano 02/09/20 przez Urszula Skupio w kategorii Doniesienia naukowe
Halucynacje wzrokowe wszczepione w mózg myszy
Naukowcy wywołali halucynacje wzrokowe u myszy, wykorzystując światło do stymulacji niewielkiej liczby komórek w mózgu. Badania te mogą pozwolić w przyszłości lepiej zrozumieć, w jaki sposób mózg interpretuje to, co widzą oczy, a być może nawet doprowadzić do opracowania urządzeń, które pomogłyby...